herb LKS Zdziarzec
LKS "Sprint" Żarówka   LKS Zdziarzec

2015-09-20, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Derby parafialne. Czy trzeba pisać coś więcej? Bez jakichkolwiek wątpliwości można stwierdzić, że mecze ze Zdziarcem ustępują rangą tylko spotkaniom z Janovią. Oliwy do ognia dodają wspomnienia z Pucharu Burmistrza.

Miałem przyjemność oglądnąć poprzedni mecz między wyżej wymienionymi drużynami i już wtedy wiedziałem, że Zdziarzec jest w tak "niesamowitej" formie, iż muszę naładować telefon bo za nic w świecie nie będę w stanie zapamiętać strzelców bramek dla naszego zespołu.
Nie pomyliłem się.
Nieśmiało dodam, że zespół gości czuł się na tyle pewnie, gdyż wystawił tylko 10 zawodników. Jednak byliśmy czujni i nie daliśmy się zaskoczyć.

Pierwszą akcję bramkową mieliśmy "dopiero" w pierwszej minucie meczu. Łukasz Jaje zapragnął sprawdzić czy obrońcy Zdziarca są dobrze rozgrzani i popędził lewą stroną. Bramka jednak nie padła.

W 5 minucie prawą stroną boiska przedarli się Tadeusz Cymbor i Dariusz Śpiewak. Niestety ten ostatni uderza wprost w bramkarza, a dobitka powędrowała w stronę gazowni.

Na następną sytuacje musieliśmy poczekać całe siedem minut. Wtedy to Konrad Kużdżał wykonał fantastyczne crossowe podanie do Łukasza Jaje, który zagrywa do Tomasza Bednarza. Strzał naszego najlepszego napastnika powędrował jednak nad poprzeczką.

14 minuta spotkania i stało się to co możemy śmiało nazwać przeznaczeniem. Wynik otworzył Tadeusz Cymbor, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Warto również nadmienić, że przy bramce asystował Dariusz Śpiewak - wykonując tytaniczną pracę na prawej stronie. 1:0.

Jak głosi przysłowie - "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" (chyba, że to pomidorowa po niedzielnym rosole) tak i nasi piłkarze nie zamierzali poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu.

Dwie minuty po zdobyciu pierwszej bramki szybkie wznowienie z rzutu wolnego i wynik podwyższył Łukasz Jaje, który doskonale wprowadził się do pierwszego składu po przerwie spowodowanej wyjazdem z kraju. Asystę do swojego dorobku dorzucił Tadeusz Cymbor. 2:0

Nasi zawodnicy na boisku czuli się jak lis w kurniku - doskonale.
Dowodem tego była trzecia bramka. Adam Bajor pozornie wybijał piłkę z naszej połowy, a w rzeczywistości dostrzegł wychodzącego na czystą pozycje Darka Śpiewaka. Darek minął bramkarza tak jak ja byłe dziewczyny - bez emocji.
3:0

Zespół gości postanowił odrabiać straty. Po 30 minutach fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego obronił Mariusz Klapa, który w tym sezonie na naszym stadionie nie wyciągał jeszcze piłki z siatki.

5 minut przed końcem pierwszej połowy kolejną długą piłkę dostał Dariusz Śpiewak. Bramkarz rywali wyciągnął wnioski z poprzedniego spotkania z naszym pomocnikiem i postanowił, że piłka owszem, może przejść ale sam Darek już nie.
Przypadkiem dostrzegł to sędzia, który podyktował dla nas rzut karny a samego winowajce ukarał żółtą kartką.
Mimo, że przepisy są jednoznaczne w takich sytuacjach (czerwona kartka dla bramkarza) sędzia podjął dobrą decyzje idąc z duchem gry.
Przypomnę, że Zdziarzec wciąż grał w dziesiątkę.

Intencje Darka wykonującego rzut karny odczytał bramkarz rywali. Nieszczęśliwie jednak dla niego odbija piłkę przed siebie, a w tej sytuacji nasz egzekutor o jakże muzycznym nazwisku już się nie pomylił dobijając głową. 4:0

W 44 minucie wynik podwyższa nasz kapitan - Konrad Kużdżał. Wraz z Tadeuszem Cymborem pobiegli na osamotnionego bramkarza Zdziarca. Tadek przed golkiperem przeciwników zagrywa piłkę do Konrada, a dalszy scenariusz był tak oczywisty jak to, że rywale już się nie podniosą. 5:0

W przerwie miał miejsce punkt zwrotny jeśli chodzi o grę LKSu Zdziarzec. Zauważyli najprawdopodobniej, że plan, który miał nas zaskoczyć (jeden zawodnik mniej) nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i znaleźli jedenastego piłkarza.
Od tej pory ich gra wyglądała znacznie lepiej czego dowodem jest tylko jedna bramka naszej drużyny po zmianie stron.

Po przerwie zespół Zdziarca był w stanie nawiązać z nami walkę. Jednak ich ataki było chaotyczne i nieskuteczne. My graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy przebieg spotkania mimo kilku błędów w defensywie, które nie niosły za sobą żadnych konsekwencji.

W 60 minucie Tomasza Bednarza zastąpił Krystian Jasina, którego występ w dzisiejszym meczu stał pod olbrzymim znaku zapytania ze względu na kontuzje, której nabawił się w trakcie tygodnia. Wspominam o tej zmianie gdyż to właśnie Krystian asystował przy ostatniej zdobytej dla nas bramce. Strzelcem owej bramki był Tadek Cymbor.

6:0

Nikt nie brał pod uwagę utraty punktów w tym meczu. Jeżeli droga do mistrzostwa jest pełna kłód, na których można się potknąć to zespół Zdziarca to taki patyczek. Mam nadzieje, że nadejdzie w końcu czas zwycięstw naszych dzisiejszych rywali i z pożytkiem dla nas urwą kilka punktów czołowym drużynom w stawce.

Najlepsi zawodnicy:

Tadeusz Cymbor - widać, że sprzyja mu pozycja napastnika. Fantastycznie współpracował z Darkiem Śpiewakiem na prawej stronie otwierając tam nowy odcinek autostrady - do bramki przeciwnika.

Dariusz Śpiewak - nie zwalnia tempa. Jego szybkość i zwinność dawały niesamowitą przewagę w starciu z formacją defensywną rywali

Dominik Żytniak - genialny występ w meczu z Goleszowem i kopia tego samego w meczu ze Zdziarcem. Odnalazł w końcu swoją pozycję na boisku (prawa obrona) i pokazuje swoje niemałe umiejętności. Spokój i opanowanie - to czym Dominik dzisiaj mnie zadziwił. Praktycznie bezbłędny. Nikt nie powie, że to przesada. Brawo!