Czas spotkania: 90 min.

Na przedmeczowej konferencji pod świerkami nieopodal kościoła w Żarówce zostałem uświadomiony, że braki w naszym składzie są porównywalne z uzębieniem 7 - letniego amatora słodyczy.

Głównym atrybutem kibiców nie był złoty napój w podpisanej butelce imieniem byłego prezydenta czy mieszkańca Puszczy Białowieskiej.
Podstawą były... Kalesony. Nieprzypadkowo pisane z wielkiej litery.

Mecz rozpoczęliśmy w swoim stylu -  piłka ewidentnie nie była przedmiotem pożądania naszych zawodników.

Pierwszą bramkę mogliśmy stracić zaledwie po trzech minutach gry. Z rzutu wolnego pięknie przymierzył zawodnik Zgórska i tylko genialny refleks Mariusza Klapy sprawił, iż skierował on piłkę na poprzeczkę.

Kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego fantastyczną sytuacje do zdobycia gola miał Tomasz Bednarz, który po podaniu od Darka Śpiewaka i minięciu kilku obrońców uderzył zza pola karnego w poprzeczkę.

Dokładnie od tego momentu nasz zespół zaczął przypominać "Sprint", który zdobył komplet punktów w poprzednich 7 meczach.
Prosperować zaczęła nasza prawa strona, na której to wyżej wymieniony Darek mijał obrońców niczym Valentino Rossi rowerzystów. W pewnym momencie jedyną możliwością zatrzymania naszego skrzydłowego były faule.

W 29 minucie jeden z takich dryblingów mógł być zabójczy dla gospodarzy. Jednak po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od słupka, a obrońca Zgórska wybił piłkę na rzut rożny.
Po wznowieniu piłki z owego stałego fragmentu gry do futbolówki dobiegł Łukasz Jaje, którego strzał został zablokowany ręką przez obrońcę naszych przeciwników. Decyzja sędziego była jednoznaczna - rzut karny.

Do "jedenastki" podszedł Tomasz Bednarz, który ze stoickim spokojem oszukał bramkarza i zdobył swoją 16 bramkę w tym sezonie. 1:0.

Nasze ataki po zdobytym golu były jeszcze bardziej śmiałe. Środkiem pola dowodził Tomasz Wiatr, którego występy w rundzie jesiennej są równie imponujące co biust Dody.

Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian.

Gdy tylko sędzia zagwizdał zwiastując początek drugiej części meczu gospodarze rzucili się do ataku.
Na szczęście dobra współpraca naszych środkowych obrońców i Mariusza Klapy zniechęciły ich do przebywania w pobliżu naszej bramki.

W 60 minucie szansę na podwyższenie rezultatu miał Łukasz Jaje. Jednak jego strzał wylądował w bocznej siatce.

W grze obydwu zespołów raz po raz pojawiały się niedokładności spowodowane zmęczeniem oraz silnie wiejącym wiatrem.
Warunki te lepiej zniosła nasza drużyna czego dowodem jest druga bramka.
Dziesięć minut przed końcem błędy w obronie gospodarzy wykorzystał Tomasz Bednarz, który Robertowi Lewandowskiemu mającemu 12 bramek w 9 meczach może śmiać się prosto w twarz. 17 goli w 8 spotkaniach (a Tomek nie grał jeszcze z Gibraltarem). Nokaut.
Jeżeli to czytasz Robert to zapraszamy na rundę wiosenną do Sprintu. Wybierz tylko kartę z Bayernu i sprawdź się wreszcie z napastnikiem, którego średnia wynosi 2,125 bramki na mecz.

W 86 minucie szansę na powtórzenie swojego zeszłorocznego niezapomnianego występu miał Krystian Jasina. Jednak jego strzał z woleja obronił dobrze spisujący się golkiper gospodarzy.

60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry straciliśmy bramkę.
Po strzale z ostrego kąta i niemałym wpływie wiatru piłka wylądowała w siatce bramki chronionej przez Mariusza Klapę.

Bardzo trudny mecz. Zarówno dla zawodników jak i dla oglądających (a mówią, że klimat się ociepla).
Nasza drużyna pokazała, że potrafi wygrać każdym składem, a rywal to sprawa drugorzędna.
Jak mówi staropolskie powiedzenie (lekko zmodyfikowane przeze mnie) : "Raz się wygrywa, a raz się wygrywa".

Najlepsi zawodnicy :

Tomasz Bednarz - przepaść. Tyle dzieli go od innych napastników naszej rodzimej ligi PALP. W tym meczu wziął na siebie ciężar gry i zrobił to co do niego należało.

Tomasz Wiatr - mimo nowego partnera w środku pola nie obniżył lotów. Tytaniczna praca. Jakkolwiek to zabrzmi to Tomek nie boi się włożyć głowy tam, gdzie inni mają obawy wsadzić nogę.

Adrian Wiatr - imponująca gra na środku obrony, a w drugiej połowie na jej lewej stronie. Warto rozważyć zmianę pozycji jeżeli ma to przynieść tak fantastyczne rezultaty jak dzisiaj.

W tym miejscu pragnę zdementować pogłoski na temat odejścia naszych czołowych zawodników do innych klubów.
Żaden z nich nie wyraził tego otwarcie, a wszystkie informacje w związku z tą sprawą są wyssane z palca.
Dodatkowo chciałbym nadmienić, że w naszej drużynie szykują się wzmocnienia.
Nasi skauci wyszukują okoliczne talenty i niewykluczone, że od przyszłej rundy pojawi się kilka nowych nazwisk w zakładce "zawodnicy".