LKS Zdziarzec   LKS "Sprint" Żarówka

2016-05-08, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

"Derby parafialne" - wyrażenie to zostało już tak wiele razy użyte, że nie chcąc wyłamać się z panującej konwencji użyłem go już w pierwszym zdaniu.
W przeszłości mecze ze Zdziarcem obfitowały zazwyczaj w wiele bramek i emocji (przywołuję pamiętny Puchar Burmistrza).
Zdziarzec po zwycięstwie nad Krzemienicą oraz Janovią oddalał widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej (... - miejsce na śmiech z tego żenującego ale i smutnego żartu).
Nasza drużyna mogła natomiast pochwalić się pięknym zwycięstwem nad Goleszowem, który w tym meczu prezentował się równie dobrze co ja jako modelka Victoria Secret.

Był to pierwszy mecz w rundzie jesiennej z udziałem Sprintu, który rozpoczął się punktualnie o godzinie 14:00. Nie, nie ma to żadnego znaczenia. Taka ciekawostka. Gdyby takie pytanie padło w 1 z 10 to osoby czytające tą relacje  zachowałyby 3 szanse.

Od pierwszej minuty nasz zespół przeważał. Sprint narzucił na tyle restrykcyjne warunki, że zawodnicy Zdziarca byli po prostu bezradni.
Obrona gospodarzy - na ten temat można napisać referat. Ja pozostanę jednak przy tym, że owa formacja defensywna była. Składała się nawet z 4 mężczyzn. Uważam, że ja ze swoimi "wybitnymi" umiejętnościami piłkarskimi wpasowałbym się tam idealnie. Skautom Zdziarca mówię stanowcze "raczej nie". Odmówiłem Bayernowi to i wam odmówię.

Co niektórzy czytający od czasu do czasu relacje na tej stronie wiedzą, że nic tutaj nie jest napisane bezpodstawnie. Jw.
Na bramkę nie musieliśmy długo czekać.
W 4 minucie po ładnie rozegranej akcji i podaniu od Łukasza Jaje swoją 22 bramkę w sezonie zdobył Tomasz Bednarz.
Dla porównania LKS Zdziarzec zdobył w tym sezonie 19 bramek. Kolejna ciekawostka. Wybitna forma redaktora.
1:0

18 minuta! Była taka. Kolejny raz bohaterem akcji zostaje obrona Zdziarca, która pozostawiła Dariuszowi Śpiewakowi tyle miejsca, że gdyby miał przy sobie motykę mógłby zrobić sobie w tym miejscu warzywnik. Dzięki Bogu zamiast motyki Dariusz miał piłkę, którą wyłożył Mariuszowi Klapie, a ten ze stoickim spokojem pokonał bramkarza Zdziarca.
2:0

Dziesięć minut później przed fantastyczną szansą do podwyższenia rezultatu stanął Tomasz Bednarz jednak zmarnował bardzo dogodną sytuację, której inicjatorem był Łukasz Jaje.

Przed przerwą po fantastycznym podaniu z głębi pola bramką popisuje się Łukasz Jaje, który okrasił swój bezapelacyjnie najlepszy mecz w tej rundzie bramką.
3:0

Drugą połowę rozpoczęliśmy z przytupem co dało kibicom nadzieję na bardzo wysoki wynik.
W 52 minucie bramkę zdobył Mariusz Klapa, którego bramki w pewnym stopniu zaczęły być rytuałem gdyż kolejno w 4 meczach rozegranych przez niego "w polu" zdobył 5 bramek.
Jego nowa pozycja to absolutny strzał w dziesiątkę. Tomasz Bednarz nareszcie ma partnera w ataku, który jest na zbliżonym do niego poziomie.
Zawsze byłem pod wrażeniem gry Mariusza jednak ostatnimi czasy jego występy są wysoce imponujące i nie piszę tego z powodu sympatii, którą go darze.
4:0

W dalszej części spotkania przed równie wyśmienitą co w 28 minucie sytuacją stanął Tomasz Bednarz. Jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Przykrym faktem okazała się kontuzja bramkarza Zdziarca, który musiał opuścić boisko z powodu urazu.
Prawdopodobnie nie wspominałbym o tym gdyby nie to, że był to jedyny zawodnik po stronie gospodarzy, który się starał i chciał poderwać zespół do walki różnymi okrzykami, mniej lub bardziej nacechowanymi emocjonalnie.
Z mojej strony wielkie brawa i życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Może Cię wreszcie posłuchają...

Mimo, że Zdziarzec musiał zastąpić swojego golkipera zawodnikiem z pola wynik się nie zmienił.

Rezultat mógł być o wiele wiele wyższy i chyba każdy kto oglądał to spotkanie potwierdzi ową tezę odwołaniem do Dziadów i innych tekstów kultury... (Taki jestem śmieszek bo nie zdawałem)
Jestem pod wielkim wrażeniem dzisiejszej gry Sprintu. Na prawdę wyglądało to imponująco i mogło się podobać. Fantastycznie wyglądała prawa strona z Łukaszem Jaje na czele, który mijał przeciwników z ogromną swobodą i łatwością. Środek pomocy to majstersztyk w wykonaniu Konrada Kużdżała i Tomasza Wiatra. Atak imponuje coraz większym zgraniem Tomasza Bednarza i Mariusza Klapy, którzy rozumieją się bez słów.
Jednym słowem kolektyw, którego nie powinno się zaburzać innowacjami w każdej postaci.
Ten "drogocenny" puchar za zwycięstwo PALP jest na wyciągnięcie ręki, którą tylko my sami możemy sobie wsadzić w "sieckarnie" kombinując ze składem.
Brawa dla chłopaków.

Daniel Deć - czujny niczym pies policyjny na narkotyki. W dzisiejszym meczu bezrobotny niczym ja po LO.
Dominik Żytniak - bezbłędny. Nie lubię się powtarzać ale na prawdę zrobił on największy progres z pośród naszych zawodników.
Łukasz Giża - równie dobrze co w meczu z Goleszowem.
Krzysztof Pęczek - na ten moment nie wyobrażam sobie obrony bez niego.
Adrian Wiatr - nowoczesny styl bocznego obrońcy włączającego się w akcje ofensywne ewidentnie mu pasuje.
Łukasz Jaje - zawodnik meczu. Na skrzydle robił co chciał, a zawodnicy Zdziarca nie potrafili za nim nadążyć ani na tyle aby go sfaulować.
Konrad Kużdżał - bardzo dobry mecz. Zasłużył na zdobycie bramki, na którą niestety musi jeszcze poczekać.
Tomasz Wiatr - sytuacja analogiczna co z Krzysztofem Pęczkiem. Zabrakło go w meczu z Dulczą Małą oraz 25 minut z Janovią i to właśnie w tych spotkaniach straciliśmy punkty. To daje do myślenia.
Dariusz Śpiewak - zaczął przypominać tego Dariusza Śpiewaka, który całkiem niedawno na tym samym stadionie zdobył hat-tricka przeciwko dzisiejszym gospodarzom. Bardzo dobre pierwsze minuty, w których był bardzo aktywny.
Mariusz Klapa - dwie bramki. Nie będę kolejny raz się rozpisywał na ten sam temat. Chciałbym żeby na stałe został w składzie jako napastnik.
Tomasz Bednarz - mógł strzelić co najmniej 3 bramki. Gdyby wynik był inny moglibyśmy kierować do niego jakieś niewielkie pretensje. Jednak to co Tomasz zrobił dla klubu i jak wiele daje z siebie w każdym meczu pozwala mu na to aby pomylić się niejednokrotnie. 22 bramki - czy trzeba pisać coś więcej? Ja jednak dodam, że to najlepszy indywidualnie zawodnik tej ligi (MOIM ZDANIEM bo wiem, że niektórzy potrzebują wielkich liter żeby pewne kwestie zrozumieć).