LKS Sprint Żarówka - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • LKS Zdziarzec - LKS "Madras" Goleszów 3:2
  • LKS "Sprint" Żarówka - LKS "Sokół" Partynia 4:0
  • LKS "Janovia" Janowiec - LKS "Strażak" Grochowe 4:6
  • GKS "Grom" Krzemienica - LKS Zgórsko 2:1
  • LKS "Apollo" Dulcza Mała - LKS "Modorex" Dąbrówka Wisłocka 0:0
  •        

Logowanie

Buttony

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 71, wczoraj: 69
ogółem: 330 039

statystyki szczegółowe

Najnowsza galeria

LKS Janovia Janowiec - LKS Sprint Żarówka
Ładowanie...

Relacja spotkania

herb LKS Zdziarzec
0:4
(0:3)
herb LKS "Sprint" Żarówka
LKS Zdziarzec   LKS "Sprint" Żarówka

2016-05-08, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

"Derby parafialne" - wyrażenie to zostało już tak wiele razy użyte, że nie chcąc wyłamać się z panującej konwencji użyłem go już w pierwszym zdaniu.
W przeszłości mecze ze Zdziarcem obfitowały zazwyczaj w wiele bramek i emocji (przywołuję pamiętny Puchar Burmistrza). 
Zdziarzec po zwycięstwie nad Krzemienicą oraz Janovią oddalał widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej (... - miejsce na śmiech z tego żenującego ale i smutnego żartu). 
Nasza drużyna mogła natomiast pochwalić się pięknym zwycięstwem nad Goleszowem, który w tym meczu prezentował się równie dobrze co ja jako modelka Victoria Secret. 

Był to pierwszy mecz w rundzie jesiennej z udziałem Sprintu, który rozpoczął się punktualnie o godzinie 14:00. Nie, nie ma to żadnego znaczenia. Taka ciekawostka. Gdyby takie pytanie padło w 1 z 10 to osoby czytające tą relacje  zachowałyby 3 szanse.  

Od pierwszej minuty nasz zespół przeważał. Sprint narzucił na tyle restrykcyjne warunki, że zawodnicy Zdziarca byli po prostu bezradni.
Obrona gospodarzy - na ten temat można napisać referat. Ja pozostanę jednak przy tym, że owa formacja defensywna była. Składała się nawet z 4 mężczyzn. Uważam, że ja ze swoimi "wybitnymi" umiejętnościami piłkarskimi wpasowałbym się tam idealnie. Skautom Zdziarca mówię stanowcze "raczej nie". Odmówiłem Bayernowi to i wam odmówię. 

Co niektórzy czytający od czasu do czasu relacje na tej stronie wiedzą, że nic tutaj nie jest napisane bezpodstawnie. Jw.
Na bramkę nie musieliśmy długo czekać. 
W 4 minucie po ładnie rozegranej akcji i podaniu od Łukasza Jaje swoją 22 bramkę w sezonie zdobył Tomasz Bednarz. 
Dla porównania LKS Zdziarzec zdobył w tym sezonie 19 bramek. Kolejna ciekawostka. Wybitna forma redaktora.
1:0

18 minuta! Była taka. Kolejny raz bohaterem akcji zostaje obrona Zdziarca, która pozostawiła Dariuszowi Śpiewakowi tyle miejsca, że gdyby miał przy sobie motykę mógłby zrobić sobie w tym miejscu warzywnik. Dzięki Bogu zamiast motyki Dariusz miał piłkę, którą wyłożył Mariuszowi Klapie, a ten ze stoickim spokojem pokonał bramkarza Zdziarca.
2:0

Dziesięć minut później przed fantastyczną szansą do podwyższenia rezultatu stanął Tomasz Bednarz jednak zmarnował bardzo dogodną sytuację, której inicjatorem był Łukasz Jaje.

Przed przerwą po fantastycznym podaniu z głębi pola bramką popisuje się Łukasz Jaje, który okrasił swój bezapelacyjnie najlepszy mecz w tej rundzie bramką.
3:0 Drugą połowę rozpoczęliśmy z przytupem co dało kibicom nadzieję na bardzo wysoki wynik. 
W 52 minucie bramkę zdobył Mariusz Klapa, którego bramki w pewnym stopniu zaczęły być rytuałem gdyż kolejno w 4 meczach rozegranych przez niego "w polu" zdobył 5 bramek. 
Jego nowa pozycja to absolutny strzał w dziesiątkę. Tomasz Bednarz nareszcie ma partnera w ataku, który jest na zbliżonym do niego poziomie. 
Zawsze byłem pod wrażeniem gry Mariusza jednak ostatnimi czasy jego występy są wysoce imponujące i nie piszę tego z powodu sympatii, którą go darze.
4:0 

W dalszej części spotkania przed równie wyśmienitą co w 28 minucie sytuacją stanął Tomasz Bednarz. Jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Przykrym faktem okazała się kontuzja bramkarza Zdziarca, który musiał opuścić boisko z powodu urazu. 
Prawdopodobnie nie wspominałbym o tym gdyby nie to, że był to jedyny zawodnik po stronie gospodarzy, który się starał i chciał poderwać zespół do walki różnymi okrzykami, mniej lub bardziej nacechowanymi emocjonalnie. 
Z mojej strony wielkie brawa i życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Może Cię wreszcie posłuchają... 


Mimo, że Zdziarzec musiał zastąpić swojego golkipera zawodnikiem z pola wynik się nie zmienił. 


Rezultat mógł być o wiele wiele wyższy i chyba każdy kto oglądał to spotkanie potwierdzi ową tezę odwołaniem do Dziadów i innych tekstów kultury... (Taki jestem śmieszek bo nie zdawałem)
Jestem pod wielkim wrażeniem dzisiejszej gry Sprintu. Na prawdę wyglądało to imponująco i mogło się podobać. Fantastycznie wyglądała prawa strona z Łukaszem Jaje na czele, który mijał przeciwników z ogromną swobodą i łatwością. Środek pomocy to majstersztyk w wykonaniu Konrada Kużdżała i Tomasza Wiatra. Atak imponuje coraz większym zgraniem Tomasza Bednarza i Mariusza Klapy, którzy rozumieją się bez słów. 
Jednym słowem kolektyw, którego nie powinno się zaburzać innowacjami w każdej postaci. 
Ten "drogocenny" puchar za zwycięstwo PALP jest na wyciągnięcie ręki, którą tylko my sami możemy sobie wsadzić w "sieckarnie" kombinując ze składem. 
Brawa dla chłopaków. 

Daniel Deć - czujny niczym pies policyjny na narkotyki. W dzisiejszym meczu bezrobotny niczym ja po LO.
Dominik Żytniak - bezbłędny. Nie lubię się powtarzać ale na prawdę zrobił on największy progres z pośród naszych zawodników.
Łukasz Giża - równie dobrze co w meczu z Goleszowem. 
Krzysztof Pęczek - na ten moment nie wyobrażam sobie obrony bez niego. 
Adrian Wiatr - nowoczesny styl bocznego obrońcy włączającego się w akcje ofensywne ewidentnie mu pasuje. 
Łukasz Jaje - zawodnik meczu. Na skrzydle robił co chciał, a zawodnicy Zdziarca nie potrafili za nim nadążyć ani na tyle aby go sfaulować. 
Konrad Kużdżał - bardzo dobry mecz. Zasłużył na zdobycie bramki, na którą niestety musi jeszcze poczekać. 
Tomasz Wiatr - sytuacja analogiczna co z Krzysztofem Pęczkiem. Zabrakło go w meczu z Dulczą Małą oraz 25 minut z Janovią i to właśnie w tych spotkaniach straciliśmy punkty. To daje do myślenia. 
Dariusz Śpiewak - zaczął przypominać tego Dariusza Śpiewaka, który całkiem niedawno na tym samym stadionie zdobył hat-tricka przeciwko dzisiejszym gospodarzom. Bardzo dobre pierwsze minuty, w których był bardzo aktywny. 
Mariusz Klapa - dwie bramki. Nie będę kolejny raz się rozpisywał na ten sam temat. Chciałbym żeby na stałe został w składzie jako napastnik. 
Tomasz Bednarz - mógł strzelić co najmniej 3 bramki. Gdyby wynik był inny moglibyśmy kierować do niego jakieś niewielkie pretensje. Jednak to co Tomasz zrobił dla klubu i jak wiele daje z siebie w każdym meczu pozwala mu na to aby pomylić się niejednokrotnie. 22 bramki - czy trzeba pisać coś więcej? Ja jednak dodam, że to najlepszy indywidualnie zawodnik tej ligi (MOIM ZDANIEM bo wiem, że niektórzy potrzebują wielkich liter żeby pewne kwestie zrozumieć).

 
 


Komentarzy [2]

autor: ~Prezes 2016-05-09 20:29:30

avatar Bravo !


autor: LaczekkPL 2016-05-09 21:52:44

Profil LaczekkPL w Futbolowo A ja serdecznie zapraszam miłego pana, który tak chętnie rzuca wulgaryzmami w kierunku klubu i moim do porozmawiania na FB. Jesteś na stronie klubowej i nie wszystko musi Ci się na niej podobać. Zwłaszcza treści na niej zamieszczane, w których nikt nikogo nie obraża i gdzie kultura jest na pierwszym miejscu obok szacunku do siebie i innych. Na ten moment wyłączam możliwość komentowania.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Reklama

Zegar

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
LKS Zdziarzec 3:2 LKS "Madras" Goleszów
LKS "Sprint" Żarówka 4:0 LKS "Sokół" Partynia
LKS "Janovia" Janowiec 4:6 LKS "Strażak" Grochowe
GKS "Grom" Krzemienica 2:1 LKS Zgórsko
LKS "Apollo" Dulcza Mała 0:0 LKS "Modorex" Dąbrówka Wisłocka

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
LKS "Madras" Goleszów - LKS "Apollo" Dulcza Mała
LKS Zgórsko - LKS "Janovia" Janowiec
LKS "Strażak" Grochowe - LKS "Sprint" Żarówka
LKS "Sokół" Partynia - LKS Zdziarzec
LKS "Modorex" Dąbrówka Wisłocka - GKS "Grom" Krzemienica

Statystyki drużyny